Променливо облачно време

0
871

Променливо облачно, преку денот со почести сончеви периоди долж Повардарието, а утрото свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура од 3 до 12, а дневната од 15 до 22 степени.

Во Битола до 18 степени.

 

Од утре следува период на посончево и малку потопло време преку денот, но со ниски утрински температура. Преодно наоблачување со услови за  повремен дожд на северот се очекува од средината на следната работна седмица.