Променливо облачно време, локален дожд и грмежи

0
676
18.2.2010 Polokwane, JAR. Samotno drevo ob prihajajoci nevihti.FOTO:JURE ERZEN/Delo

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во југозападните делови.

Максималните дневни температури ќе се движат од 13 Целзиусови степени во Маврово, во Скопје 21, Крива Паланка 18, Охрид 16, Битола 19, Квадарци 23, Берово 17 и Дојран 24 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и дневни температури од 16 до 23 степени.

Посвежо време ќе имаме во вторник кога времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а врнежите на планините ќе преминуваат во снег.