Променливо облачно време со умерен северен ветер

0
399

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Напладне ќе има зголемена облачност, a на планините е можна појава на слаб краткотраен дожд. Минималната температура ќе се движи од 2 до 10 Целзиусови степени, а максималната од 18 до 25 степени.