Променливо облачно време

0
448

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

По одделни котлини и речни долини со појава на слаба магла. Претежно ќе биде тивко, само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Максималните температури ќе се движат околу 22 степени Целзиусови. За во вторник се најавени врнежи, а во среда пад на температурите./крај/ухмр/