Пронајден мртов во бунар во Братиндол

0
1967

На 17.10.2017 година во 12.00 часот во викендица во атар на с. Братинол, битолско, во бунар бил пронајден починат К.Л. (60) од Битола. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.  По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.