Протест пред кривичниот суд

0
1009

Вечерва протест пред кривичниот суд во Скопје кој одлучува по мерките кои ги побара Специјалното јавно обвинителство.

Како што јавува репортерот на Макфакс, присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО.