Протест за социјална правда и Велигденски јајца за полицијата

0
2670

Синоќа во Битола се одржа протест. „ Протестирам“ се собраа на плоштадот Магнолија и тргнаа до зградата на општина Битола. Таму во говорите, освен барањето за повлекување на аболицијата и одлагање на изборите, како и оставка на Талески, повикаа и на социјална правда. Упатија критики кон Сојузот на синдикати на Македонија, а на полицајците кое беа пред зградата на општината им поделија Велигденски јајца.

13147908_1206632552682759_1985015701_o

13129002_1206632642682750_1326055546_o