Пукање и во Англија – убиени три лица

0
627
11542653 - riot police preparing for trouble at an edl demonstration

 

Три лица се убиени во пукотници кои денеска се случиле во близината на базенот на спортски комплекс во Спалдинг, Англија, јавува „Би-Би-Си“. Меѓу убиените е и вооружениот напаѓач, соопштила полицијата.

Очевидци, кои во моментот на нападот биле во близина на базенот, за „Телграф“ изјавиле дека се слушнале само три истрели, што укажува на тоа дека може да се работи само за семејно насилство, а не тероризам. Наводно, убиецот е маж кој прво ја застрелала својата сопруга, ќерката, па себе.