Пукање во Тексас-има жртви

0
672

Вооружен маж отворил оган во центарот на Остин, главниот град на Тексас, а полицијата наведува дека најмалку едно лице е мртво, а повеќе повредени.Полцијата на својот Твитер профил јавила дека вооружениот маж се наоѓа во центарот на Остин и ги предупредила своите граѓани да не излегуваат од дома.Точниот број на жртви не се знае, како ни причината за пукањето.