Пукано во Никола Тодоров

0
2305

Непознато лице пукало во екс министерот за Здравство, Никола Тодоров. Како што јавуваат медиумите, лицето е веднаш уапсено.

Инаку, во 12:30 часот требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција на новиот министер Арбен Таравари.

Според првичните информации, Тодоров на влегување на скалите се поздравувал со снимателите кои чекале да влезат внатре и тогаш напаѓачот извадил пиштол и пукал директново него.

Во моментот пред Министерството за здравство има многу полиција која го обезбедува просторот.

Фотографија ТВ21