Разбојништво во продавница во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 13.08.2015 година околу 21,00 часот во Битола на ул.„Бонде Скерлевски“ во колонијална продавница  две непознати лица маскирани и едниот вооружен со нож со закана од вработената одзеле сума на пари од околу 21.000 денари по што го напуштиле местото на настанот. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Share.