Реал Мадрид освојувач на Суперкупот во Скопје

0
836

Екипата на Реал Мадрид го освои Суперкупот по победата над Манчестер Јунајтед со 2:1 натпреварot кој се одржа на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје.

Првото полувреме заврши со резултат 1:0 за „Кралевите“ по голот на Касемиро постигнат во 24 минута од натпреварот.

Второто полувреме резултатски повторно го отвори кралскиот клуб со погодокот на Иско Аларкон во 52 минута за водство од 2:0.

Ова за „Кралевите“ е четврти трофеј во Суперкуп натпреварувањата.