Ријана била во Ница за време на нападот

0
777

Американската пејачка била во Ница, каде ноќта, четвртокот спрема петокот, се случи терористички напад, во кој се убиени најмалку 84 лица, а 200 се тешко или лесно повредени.

Портпаролот на Ријана потврди дека Ријана е “на сигурно”.

Нејзиниот настап бше закажан за петокот вечерта. Но, после нападот, концертот е откажан, а градоначалникот на Ница потврди дека покрај нејзиниот концерт, откажан е и џес фестивалот.