Ристевски раскина со Тирана и потпиша за Работнички

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот Кире Ристевски е најновото име во таборот на Работнички и со него се засилува одбраната на вицешампионот по заминувањето на Велковски во Вардар. Меѓу него и претседателот на клубот Драган Поповски договорот е постигнат, останува само дефанзивецот да ги реши проблемите со Тирана, со својот досегашен клуб. Ристевски замина за Чатеж (Словенија) каде „романтичарите” се на подготовки.

Share.