Рубин е следниот на листата на Работнички

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Единствениот преостанат македонски фудбалски клуб во европските натпреварувања Работнички ја доби за противник руската екипа Рубин Казан во плеј офот за место од Лигата на Европа. Станува збор за исклучително силен противник, кој има настапувано во групната фаза од Лигата на шампиони. Рубин во 2008 и 2009 година беше шампион во силната лига на Русија. Првиот натпревар ќе се игра во Скопје на 20 август, а реваншот е закажан за седум дена подоцна во Казан. Работнички со самиот пласман во четвртата фаза од квалификациите за Лигата на Европа направи голем успех.

Share.