Рубин ги прекина европските сништа на Работнички

0
1182

Фудбалерите на единствениот македонски претставник во европските натпреварувања, Работнички сопрени се на последната станица пред групаната фаза во Лигата Европа од Рубин Казан. Во реванш мечот од плеј-офот нашиот вицешампион е поразен минимално со 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигна Карлос Едуардо во 35 минута, кој воедно беше и најдобар играч на мечот. Првиот меч во Скопје заврши со нерешен резултат 1:1.