Русија лансираше 4 интерконтинентални балистички ракети

0
451

Рускиот претседател Владимир Путин лично ја даде командата за лансирање на четири интерконтинентални ракети на воените вежби, рече премиерот Дмитриј Медведев.

Командата е издадена во четвртокот на заедничките воени вежби на ракетните сили, воздушните сили и северната и пацифичката морнаричка флота, надгледувана од Путин – Врховниот командант на руските вооружени сили.