Руски амбасадор во Судан најден мртов

0
362

Руски амбасадор пронајден мртов во својата резиденција во главниот град на Судан, Картум, пренесе Франс прес.

„Рускиот амбасадор починал вечерва во својата резиденција во Картум“ се наведува во соопштението на Министерството за надворешни работи на Судан.

Не е позната причината за смрта, но како што пренесува Раша тудеј, 62 годишниот амбасадор имал проблеми со срцето.

http://makfax.com.mk