Руски воени бродови извршиле напади врз ИД во Сирија

0
418

Четири руски воени брода синоќа извршиле ракетни напади од Каспиското Море врз објекти на инфраструктурата на Исламска држава во Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана.

Цел на ракетните напади биле фабрики за производство на оружје и експлозиви, командни центри, складишта за муниција и кампови за обука, се додава во соопштението.