СДСМ и ВМРО ДПМНЕ го осудија нападот врз Елвис Бајрам

0
406

„СДСМ најостро го осудува насилството што се случило во скопската општина Шуто Оризари. Очекуваме МВР и надлежните институции до крај да го расчистат случајот, а виновниците да бидат изнесени пред лицето на правдата согласно со законите. Ги повикуваме сите граѓани и политички субјекти да не подлегнуваат на провокации и да останат посветени на спроведувањето фер, слободни и демократски избори“, повика СДСМ.

И ВМРО-ДПМНЕ најостро го осуди физичкиот напад врз Елвис Бајрам, оценувајќи го како уште едно грубо и брутално нарушување на изборниот процес, а за сето тоа ги обвини институциите на Владата предводена од СДСМ.