СДСМ: Кузманоски го победи Котевски во Новаци

0
1917

Пред малку СДСМ соопшти дека нивниот кандидат за градоначалник на општина Новаци Љубе Кузманоски во вториот круг со 200 гласа разлика го победи неговиот противканидидат Лазар Котевски од ВМРО ДПМНЕ.

Со тоа, рекоа од СДСМ на денешното гласање по победата во општина Могила на нивниот кандидат и општина Новаци добива нов градоначалник од редовите на СДСМ и нивната коалиција.