СДСМ објави предност пред ВМРО ДПМНЕ во Битола

0
1828

Вечерва на првата прес конференција во изборниот штаб на СДСМ Александар Кирацовски објави предност на нивната коалиција за околу 3000 гласови пред коалицијата За подобра Македонија предводена од ВМРО ДПМНЕ, а пред зградата на СДСМ имаше прослава.