Се апсат криумчари на мигранти во околината на Арачиново

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Лица осомничени за криумчарење на мигранти се апсат во околината на скопско Арачиново. Од МВР ја потврдија информацијата и велат дека полициската акција се уште е во тек.

“Се работи за полициска акција во која се апсат лица под сомнение дека криумчареле мигранти. Полициската акција се уште се о тек и повеќе детали за акцијата ќе бидат споделени со јавноста откако истата ќе заврши”, велат од МВР.

Share.