Се преврте брод со 600 мигранти, пронајдени се 42 тела

0
345

Најмалку 42 лица  се удавија покрај брегот на Египет, при превртување на брод со 600 мигранти, пренесува Танјуг. Локалните претставници изјавија дека досега се спасени 150 лица.