Се урна балон во Тексас, загинаа најмалку 16 лица

0
710

Балонот со топол воздух се урна во Tексас. Според првичните информации, балонот се запалил, а потоа се урнал во поле во централниот дел на Тексас. Во него се наоѓале 16 патници. Според локалните медиуми, никој од патниците не преживеал. Инцидентот се случил утринава во 8 часот и 40 минути по локално време.