Се урна руски патнички авион со 224 патници

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Руски патнички авион со над 220 патници исчезна од радарите на Синаи, и според првичните информации се работи за авионска несреќа.

Египетскиот премиер Шериф Ислмаил потврди дека рускиот авион е паднат кај Синаи.

Претходно од Египет соопштија дека рускиот авион безбедно го напуштил воздушниот простор на Египет и успешно направил контакт со турската контрола на летот.

Share.