Секој ден со дожд

0
1273
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фото: Филип Стојковски

Денеска во Битола сончево времете со попладневна поголема облачност и можни врнежи од дожд. Дневната темпратура до 25 степен.

Четврток, петок и сабота сончево време со умерена облачност и можност за краткотраен дожд.  Температурата во петок околу 22 степен, за деновите од викендот до 29 степени.