Шеќеринска учествувала во сообраќајка кај Мрзенци

0
786

Во сообраќајна несреќа што се случила кај надвозникот во село Мрзенци, на автопатот А1 Скопје-Гевгелија полесно е повредено едно 27-годишно лице.Во судирот меѓу две возила на автопатот полесно е повредено 27-годишното лице  Д.Т. Повреденото лице е пренесено во гевгелиската болница, соопштија од полицијата .сообраќајот на оваа делница се пренасочува.