Шиков поради повреда ја пропушта Словачка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот репрезентативец Ванче Шиков поради повреда на градниот мускул нема да биде во комбинација за настап во натпреварот против Словачка на 14. јуни во Жилина.

Еден од најискусните дефанзивци во националниот тим индивидуално тренирал во првата фаза од подготвителниот период, а по вечерниот тренинг во понеделникот, било јасно дека повредата и болката во градниот мускул му создава проблеми и дека тој нема да може да игра против Словаците.

Инаку, новиот селектор, Љубинко Друловиќ, од вторник на располагање ќе  ги има сите фудбалери, откако на репрезентацијата ќе и се приклучи и Ферхан Хасани.

Макеоднија ќе и гостува на Словачка во Жилина на 14.јуни, во рамките на лвалификациите за пласман на ЕП, мечот ќе започне во 20.45 часот.

Share.