Силен земјотрес ја погоди Костарика

0
338

Две лица починале од инфаркт, најверојатно предизвикан од страв од потресот, кога земјотрес со јачина од 6,5 степени денес ја погоди Костарика.

Епицентарот бил на 16 километри југоисточно од Хако, а земјотресот бил почувствуван во повеќе делови од земјата.