Силен земјотрес на Родос

0
422

Земјотрес со магнитуда од 5 степени е регистриран на грчкиот остров Родос, но нема информации за настрадани или за штети, пренесе Асошиејтед прес цитирајќи ги грчките власти.

Епицентарот на земјотресот бил во морето кај Родос, соопшти институтот по геофизика во Атина