Силен земјотрес повторно го погоди Еквадор

0
391

Нов земјотрес во Еквадор. Засега нема информации за загинати. Епицентарот на потресот од 6 степени по Рихтер бил на 100 километри северозападно од Портовехо.

Во претходниот земјотрес во Еквадор загинаа над 500 луѓе.