Силен земјотрес во Грција

0
677

Земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Пелопонез. Од Грција засега нема извештаи за евентуални штети или повредени луѓе.

Локалните власти велат дека потресот се почувствувал и на островите во Јонското море.