Силна експлозија во Франција, има повредени

0
530

Силна експлозија потресе станбена зграда во северниот дел на Франција. Според податоците на локалните медиуми, инцидентот е предизвикан од истекување на гас.
На местото се испратени многу амбулантни и спасители. Во операцијата учествуваат четири хеликоптери.

Првичните информации се дека има жртви и повредени.