Силна експлозија во центарот на Анкара, петмина загинати

0
478

Силна експлозија одекна во центарот на Анкара, при што пет луѓе загинаа, а десетина се повредени, јавуваат турските медиуми. Reuters јавува дека турски полициски офицер рекол дека станува збор за автомобил бомба.
Според првичните информации на турските медиуми, експлозијата се случила во близина на касарна. /крај/хн/ст