СЈО е продолжена рака на Заев

0
708

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во интервју за „Прес 24“ вели дека Специјалното јавно обвинителство е продолжена рака на Зоран Заев. Немаме увид во доказите и немавме можност да ја погледнеме наредбата за поведување истрага во случајот „Титаник“, вели поранешната министерка.