СЈО од утрово во акција во скопско Батинци

0
574
Од утрово силни полициски единици поддржани од посебната единица Алфи во скопско Батинци се во домот на еден од осомничените во акцијата Титаник.
Како што дознава 24 Вести акцијата полицијата ја спроведува под налог на СЈО на Катица Јанева.
Официјално се уште нема информации од МВР и од СЈО дали ќе врши приведување на осомничени или само претреси  и прибирање докази.