СЈО вечерва предаде нови докази за Титаник, Таргет и Тврдина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Кривичниот суд Скопје вечерва претставници на Специјалното јавно обвинителство на само два часа пред истекот на рокот предаде материјали со дополнителни докази за Титаник, Таргет и Тврдина.

Во овие случаи осомничените се товарат за изборни нерегуларности, за незаконското прислушување и за уништување на опремата во УБК.

Досега од 5 случаи за кои судот одлучувал, за 4 има изречено мерки на претпазливост.

Share.