Слаб снег во Битола, на Копанки ќе се скија

0
1398

Од денеска повторно во функција е ставен и ски центарот Копанки. Вака известуваат на социајлните мрежи. Денеска и во наредните два дена облачно време со можен снег. Дневната околу 5 степен. Утрово во Битола провејуваше слав снег.

Во Македонија во среда и четврток ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и постудено со температури кои ќе бидат пониски од вообичаените за овој период од годината. Утринските од -4 до 5 степени, додека пак максималните дневни од 6 до 14 односно од 7 до 15 степени. Пораст на дневните температури како и повеќе сончеви периоди се очекуваат во петок и сабота, иако утринските се`уште ќе бидат ниски. Максимланите дневни ќе се движат од 9 до 18 степени.