Следниот напад врз Сирија ќе има сериозни последици

0
681

Русија, Сирија и Иран ги предупредија САД да не планираат нови напади врз Сирија. Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, кој беше домаќин на средбата на министрите за надворешни работи на Иран и Сирија ги осуди минатонеделните напади на сад и предупреди дека таквите постапки во иднина ќе имаат „сериозни последици“ не само за регионот, туки и за глобалната безбедност.