Следува период на сончево и топло време

0
650

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Во Битола денеска дневната до 27 степени.

Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток, прогнозира УХМР Македонија