Смртен случај во Градиште, почина 18-годишно момче

0
2293

Марко Д. (18) од Гостивар вчера почина на плажата во Градиште на Охридското Езеро.

Според полицијата на телото на момчето немало никакви траги на насилство. Сведоци велат дека момчето било на плажата и одеднаш му се слошило и починал.

Телото по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.