Со 1,83 промили алкохол удрил во пешак

0
2023

На 12.12.2015 година во 21.45 часот во Битола на ул.„Прилепска“, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ„Фолксваген Пасат“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Б.(25) од Битола,  удрило во пешакот Л.П.(55) од Битола која се здобила со ТТП поради што и е укажана лекарска помош во КБ-Битола каде е задржана на понатамошно лекување.    Над Н.Б. било извршено алкотестирање и констатирано било 1.83 промили алкохол. Увид на лице место извршила екипа од ПС за БПС-Битола.