Со ауди излетал од патот Прилеп-Крушево

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 15.09.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 51 годишно лице од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Share.