Со Димов за пехарот од пред 16 години

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ФК Пелистер по втор пат го освојува Купот на Македонија. Деновиве кога пехарот беше „гостин“ низ битолските кафичи, се сретнавме со поранешниот фудбалер на ФК Пелистер Миле Димов.

Со нас ја сподели возбудата и од пред 16 години кога тој заедно со неговите соиграчи го освоија Купот.

Вели дека е среќен и радосен што повторно пелистерци го освоија овој пехар.

Share.