Со Хонда удрила во 8 годишен пешак

0
814

фото: архива

На 09.07.2016 година во 20,10 часот во Прилеп на ул.„Цане Коњарец“ се случила сообраќајна незгода во која С.Н.(1986) од Прилеп, управувајќи ПМВ„Хонда“ со прилепски регистарски ознаки, удрила во пешакот на возраст од 8 години од Прилеп. Во незгодата со тешки телесни повреди (фрактура на глава) се здобил пешакот кој од ОБ-Прилеп е препратен во КЦ-Скопје за понатамошно лекување. Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп.