Со Јапано, Балто и Тапанот за освоениот Куп на Македонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На прославата на ФК Пелистер за освоениот Куп на Македонија, синоќа се сретнавме и со поранешните први луѓе на навивачката група Чкембари или ветераните  на навивачката група.

Со нив разговаравме за тоа што денеска за нив како навивачи значи освоениот пехар и за тоа како било пред 16 години кога ФК Пелистер прв пат го освои Купот на Македонија.

Share.