Со кајак по прилепските улици

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поради обилните врнежи од дожд кои се случија попладнево во Прилеп, каде наврнаa повејќе од 40 литри на метар квадратен во период од половина час, претседателот на Кризниот штаб Никола Димески свика итна седница каде беа согледани и констатирани штетите.

11817080_1153898607959153_8880849109887321181_n-720x340

Во надлежните институции поднесени се околу 40 – есет пријави на поплавени објекти и улици. Силното невреме кое попладнето го зафати Прилеп и целосно го блокира сообраќајот, а градот за кусо време заличи на Венеција.

116174

116172

116171

Share.