Со кренати раце кон кордонот полиција

0
1587

И денеска протести во Битола. Во 19 часот започнаа од плоштадот Магнолија. Продолжија пред зградата на општина Битола каде беа прочитани неколку барања.

Зградата на општината обезбедена со кордон полиција, а демонтрантите со рацете кренати се обидоа да го пробијат кордонот.

Трет ден се одржуваат протести и во Битола како реакција за одлуката на претседателот Иванов да аболицира политичари од власта и опозицијата. Битолчани кои излегуваат на протести велат дека бараат и оставка од градоначалникот на Битола Владимир Талески.

12992310_10208125043755402_736732615_n

12992874_10208125025514946_1019466083_n

12992946_10208125025314941_2138513585_n

13014992_10208125032155112_262092292_n

13020103_10208125017994758_1274614266_n

13020234_10208125017034734_1433345957_n

13023200_10208125017594748_1666631870_n

13023603_10208125026154962_1366149925_n