Со Тојота удрил во куќарката за обезбедување на бугарскиот конзулат

0
2287

На 21.06.2016 година во 14.35 часот во Битола на ул.„Мирче Ацев“, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Тојота Ајго“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б. И. (40) од Битола, удрило во метален објект – куќарка за обезбедување на Бугарски конзулат, сопственост на МВР на РМ. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола.